مشاوره انجام پایان نامه اقتصاد


مشاوره انجام پایان نامه اقتصاد، مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد اقتصاد،مشاوره انجام پروژه اقتصاد،مشاوره انجام پروپوزال اقتصاد، مشاوره انجام پروپوزال اقتصاد،مشاوره انجام پایان نامه اقتصاد،مشاوره انجام طرح اقتصاد،مشاوره انجام پروژه اقتصاد،مشاوره انجام طرح اقتصاد،مشاوره انجام پروژه اقتصاد، مشاوره انجام مقاله اقتصاد در موسسه علمی پژوهشی پایـــــــــــــــــــار

دپارتمان علوم پایه و علوم انسانی موسسه پایـــار به منظور انتخاب موضوع پایان نامه اقتصاد، مشاوره نگارش پروپوزال اقتصاد و مشاوره انجام پایان نامه اقتصاد، متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور در رشته مهندسی اقتصاد، بدین وسیله آمادگی خود جهت مشاوره نگارش پروپوزال اقتصاد و مشاوره انجام پایان نامه اقتصاد و طرح های پژوهشی اقتصادی اعلام می­ نماید.

بخشی از خدمات نرم افزاری که متخصصین پایار ارائه می دهند عبارت است از برازش و تحلیل مدل های سری زمانی و پنل دیتا از قبیل: OLS ,GLS-2SLS ,3SLS-FE,RE-ARDL-VAR-ARCH& GARCH-SEM- LOGIT & PROBIT- . . . با استفاده از نرم افزارهای: EVIEWS, STATA, MICROFIT. SPSS

رشته ی اقتصاد در دوره ی کارشناسی ارشد دارای گرایشهای “علوم اقتصادی”، “توسعه اقتصادی وبرنامه ریزی”، “اقتصاد انرژی”، “اقتصاد محیط زیست”، “اقتصاد و تجارت الکترونیک”، “برنامه ریزی سیستمهای اقتصادی”، “اقتصاد نفت و گاز”، “اقتصاد اسلامی”، “بانکداری اسلامی”، “اقتصاد هنر” و “اقتصاد شهری” است. دانشجویان این رشته ملزمند در طول دوره تحصیل، بدون در نظر گرفتن پیش نیاز جمعا ۳۲ واحد را بگذرانند. عموما دانشجویان در سه ترم نخست به گذراندن واحدهای درسی پرداخته و اغلب در ترم چهارم پس از تصویب پروپوزال به فعالیت های پژوهشی مربوط به پایان نامه خواهند پرداخت.

مشاوره نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه در علوم اقتصادی. مشاوره نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه در توسعه اقتصادی وبرنامه ریزی. مشاوره نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه اقتصاد انرژی. مشاوره نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه اقتصاد اسلامی. مشاوره گارش پروپوزال و انجام پایان نامه اقتصاد و تجارت الکترونیک. مشاوره نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه اقتصاد هنر. مشاوره نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه اقتصاد شهری

علوم اقتصادی

در این گرایش که به آن اقتصاد محض نیز گفته می شود، به طور اصیل به علم اقتصاد پرداخته می شود. این رشته با تاکید بر روی تئوری های اقتصادی این هدف را دنبال می کند که بتواند دانشجویانی تربیت کند که تبحر کافی در بررسی و تحلیل مسائل و پدیده های اقتصادی داشته، با استفاده از دانش علمی خود انها را ریشه یابی کنند و برای از میان برداشتن مشکلات اقتصادی قادر به ارائه راه حل ها و سیاست های اقتصادی موثر باشند. مزیت این گرایش نسبت به دیگر گرایش های رشته اقتصاد که باعث شده طرفداران بیشتری در بین دانشجویان داشته باشد این است که دانشجویان این گرایش دید کلی نسبت به علم اقتصاد پیدا می کنند و زمینه مناسب جهت ورود به تخصص های مورد علاقه خود را کسب خواهند کرد. به همین دلیل برای انتخاب موضوع پایان نامه نسبت به دیگر گرایش ها دستشان بازتر است.

توسعه اقتصادی و برنامه ریزی

این رشته دو هدف را دنبال می کند:

الف) انجام پژوهش و ایجاد زمینه لازم در پایه ریزی و گسترش تئوری و سیاست های توسعه اقتصادی و برنامه ریزی متناسب با الگوی اقتصادی مستقل طراحی شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی به طوری که بتواند مسیرهای اصلی حرکت اقتصادی را به سوی استقلال طراحی نماید.

ب) تربیت کارشناسانی که بتوانند با استفاده اگاهانه و مفید از دستاوردهای علوم اقتصادی و برنامه ریزی، فعالیت اجرایی خود را با تکیه بر دستاوردهای تفکر اقتصادی غیر وابسته و مستقل، بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، انجام بدهند.

دانشجویان این دوره بعد از خاتمه تحصیل می توانند مسئولیت های طراحی استراتژی و سیاست های اقتصادی و اجتماعی را بر عهده گرفته و با به کارگیری ابزار مناسب برنامه ریزی در جهت اجرای طرح ها فعالیت نمایند. این کارشناسان ارشد برای پر کردن خلاء تخصصی موجود در نظام برنامه ریزی کشور می توانند به کار گرفته شوند.

اقتصاد انرژی

هدف از تشکیل این دوره تربیت دانشجویانی ست که با تسلط بر موضوعات مختلف اقتصاد انرژی از قبیل: ساختار بازار نفت و مشتقات آن و سایر انرژی ها، قیمت گذاری و همچنین بازاریابی و بازرگانی بین المللی انواع مختلف انرژی بتوانند به تجزیه و تحلیل آن بپردازند. آشنایی با تکنولوژی موجود در جهان و بهره گیری از آن در زمینه تولید، پالایش، توزیع و مصرف و بازاریابی انرژی، برنامه ریزی کلان در رابطه با تولید و مصرف انرژی و تعیین خط مشی و رهنمود در رابطه با برنامه ریزی بلندمدت در سطح کشور، بهره گیری از شناخت کلی مراکز مصرف، اهداف و طرز عمل مجامع بین المللی در امر توسعه بازاریابی نفت و فراورده های نفتی و تولیدات پتروشیمی و همچنین شناخت تحولات سیاسی و سازمان ها و مجامع بین المللی مربوط به انرژی های مختلف از دیگر اهداف این رشته است

بیشتر بخوانید
مشاوره انجام پایان نامه علوم اجتماعی

اقتصاد محیط زیست

اقتصاد محیط زیست، شاخه ای متمایز از علم اقتصاد است که ارزش های مربوط به هر دو موضوع اقتصاد و محیط زیست را با هم در نظر می گیرد و گزینه هایی جدید را بر پایه این ارزش ها مطرح می نماید. هدف اصلی آن ایجاد موازنه بین فعالیت های اقتصادی و اثرات زیست محیطی آنها با در نظر گرفتن همه هزینه- فایده های مربوط به آن است. امروز در دنیا، رشته محیط زیست اهمیت فزاینده ای پیدا کرده و محیط زیست و مسائل مرتبط با آن از اولویت های اول کشورهای توسعه یافته است. این گرایش به بررسی اقتصاد منابع طبیعی، اقتصاد محیط زیست و مسائلی از قبیل: منابع تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر، منابع آب، منابع انرژی و . . . می پردازد. یکی از مھمترین مسائلی که در این گرایش مد نظر است، مسائل مربوط به حفظ محیط زیست و توسعه پایدار است.

تجارت الکترونیک

دوره کارشناسی ارشد اقتصاد و تجارت الکترونیک برای بررسی و تحلیل اقتصادی جنبه های مختلف تجارت الکترونیک طراحی و اجرا می شود. دانش اموختگان این رشته قادر خواهند بود به عنوان کارشناس ارشد، تحلیل های مناسب را درباره مسائل اقتصادی تجارت الکترونیک، توسعه سیستمهای اقتصادی و تجاری تجارت الکترونیک، توسعه کاربرد فناوری اطلاعات در اقتصاد و بازرگانی و توسعه راهبردی طرح های تجارت الکترونیک ارائه نمایند.

برنامه ریزی سیستمهای اقتصادی

هدف کلی دوره کارشناسی ارشد برنامه ریزی اقتصادی تربیت دانشجویان در زمینه فراگیری و تحقیق در مورد تئوری مدلسازی، طراحی و کاربرد روش های برنامه ریزی است. این دانشجویان پس از خاتمه تحصیل می توانند در سازمان های مختلف تولیدی و خدمات اقتصادی و اجتماعی، صنایع، موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات تجاری و مالی و صنایع و شرکت های تولیدی و خدماتی بخش خصوصی فعالیت کنند.

اقتصاد نفت و گاز

اقتصاد نفت و گاز از جمله رشته های میان رشته ای است که با پیوند موضوعی با رشته هایی از علوم انسانی از جمله: اقتصاد، حقوق و مدیریت تاسیس شده است. از این جهت می توان گفت این رشته یک دوره جامع جهت آموزش تمامی ابعاد اقتصادی، حقوقی، فنی و مدیریت صنایع نفت و گاز می باشد. کمبود نیروهای متخصص و بومی همواره از دغدغه های اصلی صنعت نفت و از مشکلاتی است که در عقد قراردادها و انجام مذاکرات، پیش روی مسئولان بوده است. از این رو هدف این رشته تربیت نیروی انسانی متخصص در مسائل مربوط به قیمت گذاری و مدیریت ریسک در بازارهای جهانی نفت و گاز و مدیریت مالی پروژه های نفت و گاز می باشد.

اقتصاد اسلامی

از جمله اهداف اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، نیل به تحقق و شکل گیری اقتصاد کشور مبتنی بر مولفه های اسلامی است. یکی از ضروریات حصول به این هدف عمده و اساسی، تدوین تئوری های اقتصادی و سیاست ها با توجه به اهداف اقتصاد اسلامی است. هدف از تشکیل این دوره، انجام پژوهش و ایجاد زمینه لازم در پایه ریزی و گسترش تئوری های اقتصاد اسلامی و برنامه ریزی متناسب با الگوی اقتصادی اسلام، به نحوی که بتواند مسیرهای اصلی حرکت اقتصادی را به سوی اسلامی شدن طراحی نماید، و همچنین تربیت متخصصانی است که بتوانند مبانی و روابط حاکم براقتصاد اسلامی را در مدیریت، سیاست گذاری و برنامه ریزی اقتصادی کشور اعمال کنند.

بیشتر بخوانید
مشاوره انجام پایان نامه مدیریت

بانکداری اسلامی

هدف این رشته تربیت متخصصانی است که بتوانند مبانی و روابط حاکم بر بانکداری اسلامی را در مدیریت کلان بانکی و عملیات بانکهای تجاری اعمال کنند، رفتارهای اقتصادی مردم را به درستی تحلیل کنند و ضمن ارتقاء دانش بانکداری اسلامی، توانایی فرهنگ سازی در رفتار اقتصادی مردم را بر اساس اسلام داشته باشند.

اقتصاد هنر

با توجه به اهمیت مسئله توسعه گردشگری و همچنین توسعه صادرات فرآورده های غیر نفتی که در تمامی اسناد بالادستی توسعه کشور نظیر سند چشم انداز بیست سالۀ توسعه و اسناد برنامه های توسعه پنج ساله، مورد تأکید قرار گرفته است، صنایع دستی و محصولات هنری و گردشگری می توانند در آینده دو جایگزین مناسب برای اقتصاد وابسته به نفت باشند. از آنجا که توسعه صنایع هنری و دستی و تقویت جاذبه های گردشگری، بدون وجود نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده در این حوزه امکان پذیر نیست، وجود متخصصانی که توان تلفیق فرصت های اقتصادی و مزیت های هنری و فرهنگی کشور را داشته باشند ضروری به نظر می رسد. نخستین گام در این راه، تربیت متخصصانی است که هم اقتصاد را بفهمند و هم هنر را بشناسند و همچنین رابطه متقابل این دو را به خوبی درک کنند؛ مأموریت رشتۀ «اقتصاد هنر» تلفیق این دو دانش است. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در امر برنامه ریزی، سیاست گذاری و بازاریابی در بخش های عمومی و خصوصی هنری به فعالیت بپردازند.

اقتصاد شهری

اقتصاد شهری بر مبنای تقاطع جغرافیا و اقتصاد تعریف می شود. این رشته با پیوند زدن اقتصاد و جغرافیا به هم، به بررسی انتخاب های جغرافیایی یا مکانی خانوار ها می پردازد. همچنین نا کارآمدی های انتخاب مکانی را تشخیص داده و سیاست های عمومی جایگزین جهت گسترش انتخاب های کارآمد را مورد بررسی قرار می دهد. هدف از تشکیل این دوره تربیت متخصصانی است که توانایی تحلیل و بررسی مسائل مطرح در سیستم های شهری را در حوزه های مختلف از قبیل: رشد و توسعه شهرها، حمل و نقل، مسکن، حاشیه نشینی و مهاجرت، اشتغال و بیکاری، رفاه اقتصادی، استفاده مناسب تر از امکانات اقتصادی، مشکلات زیست محیطی و … را دارا باشند و با پشتوانه درک تئوریک، توانایی تحلیل مسائل شهری مربوط به ایران را کسب کنند.

موضوعات پیشنهادی برای نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه اقتصاد
تحلیل اقتصادی – فنی نظام حسابهای ملی ایران و پیشنهاد چگونگی کاربردی کردن نظام بسط یافته حسابهای ملی ( موردخاص شرکتx
بررسی اقتصادی مالیات برمصرف در ایران
بررسی تاثیر مالیات ( درآمد – دستمزد ) بر عرضه نیروی کار ” بازارهای کار خاص ”
طراحی و پیاده سازی برنامه مشاور هوشمند بورس اوراق بهادار۷۵۴
معیارهای نظری یک خصوصی سازی کارآمد (کشور x)
بررسی فنی و اقتصادی و طراحی خط کشتار دام و تهیه اطلاعات لازم درمکانیزاسیون یک واحد کشتارگاه صنعتی شهر x
نگرشی موردی به مزیت نسبی ( صنعت x)
رگرسیونهای نرم L1 گسسته و پیوسته ، پیشنهاد الگوریتمهای تقریب گسسته و برازش پیوسته رویه تمرکز
مکانیزم انتقال اثر حجم پول برقیمتها و بخش واقعی اقتصاد ایران
مالیه عمومی در ایران، گستره مالی و ساختار بودجه ای ( الگوی منابع و مصارف )
فرایند انتقال تکنولوژی در بخش صنعت ایران و تدوین چارچوبهای اصلی مرتبط به انتقال موفقیت آمیز تکنولوژی
تحلیل نظری از رفتار پس انداز و جایگاه آن در انباشت سرمایه و رشد اقتصادی در ایران
نقش هزینه های R & D دفاعی بر رشد اقتصادی
کاربرد شاخصهای اقتصاد توسعه در هدایت تجارت خارجی
بررسی عملکرد بانکداری بدون ربا و رهیافت برای حل مشکلات موجود
بررسی رابطه رشد اقتصادی و فقر در ایران ( دوره x) و ارائه راه کارهائی جهت رفع فقر در ایران
محاسبه قیمت تمام شده پراید و تجزیه و تحلیل اقتصادی آن برای سالهای x
شناخت الگوی انتظارات سرمایه گذاران – با تاکید بر استان اصفهان در اقتصاد ایران
بررسی تاثیر سرمایه‌گذاری عمومی و خصوصی بر رشد اقتصادی ایران
بررسی تاثیر سیاستهای حمایتی و تعرفه بر متغیرهای کلان اقتصادی ( بررسی تفصیلی نرخهای تعرفه و خالص صادرات در بخشهای منتخب اقتصادی
یک مطالعه کاربردی از تئوری نوین رفتار مصرف کننده در انتخابهای غیرپولی ( مورد: ازدواج و خانواده )
بررسی اثرات سیاستهای کنترل قیمت و قیمت گذاری ستاد پشتیبانی برنامه تنظیم بازار برعرضه و قیمت کالاها و لوازم خانگی
بررسی عوامل موثر بر فقر ( مطالعه موردی ایران )
اثرات کاهش ارزش پول بر متغیرهای اقتصادی ( تولید، قیمت و نرخ ارز بازار موازی )
تعیین نابرابری های صنعتی میان استانهای کشور در سه مقطع x و y و z
بررسی تاثیر سرمایه گذاری در صادرات غیرنفتی بر ایجاد اشتغال در اقتصاد ایران
تحلیل عوامل موثر بر تقاضای نیروی کار و موانع ایجاد اشتغال در اقتصاد ایران
برآورد تابع تقاضای نوشابه‌های گازدار با تاکید بر شرکتx
بررسی تئوریک جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران قبل از انقلاب و تحلیل روند احتمالی آن پس از انقلاب
بازده صعودی به مقیاس ، سرمایه انسانی و رشد درون زا دراقتصاد ایران
اثربخشی تفریغ بودجه بر بودجه‌ریزی شرکتهای دولتی (با نگاهی بر بودجه شرکتx)
بررسی تحلیل میزان اثرپذیری سرمایه‌گذاری و پس‌انداز ناشی از تغییرات نرخ سود بانکی
عملکرد اقتصادی انفاق های مستحبی در شهرستان x
اثر برنامه‌های توسعه روستایی بر بهبود سطح زندگی روستاییان با تاکید بر توسعه بخش کشاورزی
بررسی تاثیر هزینه اجاره‌بها بر تابع تقاضای مسکن استیجاری
تعیین قیمت برق بر اساس محاسبه هزینه نهایی و مقایسه آن با وضع موجود
تاثیر نرخ تورم بر نرخ رشد GDP واقعی در اقتصاد ایران
اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل بهره‌وری عوامل تولید در گروههای عمده صنعتی استان x ۴۹۰۵
طراحی مدل بهینه پورتفوی تسهیلات بانک‌های تجاری کشور (مطالعه موردی بانک x)
تحلیل قیمت‌گذاری آب: از نظریه تا عمل؛ مطالعه موردی ایران
عوامل موثر بر رشد اقتصادی ایران با توجه به نقش شاخصهای توسعه انسانی
ارزیابی اقتصادی تولید چندقلم از داروهای ضروری در ایران
بررسی ارتباط تورم و نااطمینانی تورمی در ایران
ارزیابی اقتصادی توسعه کارخانه‌های سیمان (مطالعه موردی کارخانه x)
تاثیر بحرانهای بین‌المللی بر رشد اقتصادی ایران
عوامل موثر بر توزیع درآمد
تحلیل فقر در ایران مقایسه رویکردهای درآمدی و توانمندی
ارزیابی اقتصادی و سیاست‌های کنترل آلودگی هوای ناشی از حمل و نقل: مورد آلودگی هوای شهر x
ارزش‌گذاری اقتصادی منابع زیست محیطی مورد تالاب انزلی
تجزیه و تحلیل بهره‌وری و رشد در صنایع کشور: مطالعه استانهای تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی و خراسان
بررسی تاثیر سیاستهای مدیریت تقاضا (قیمتی و غیر قیمتی) بر صرفه‌جویی مصرف انرژی در کشور
اثر رشد پیش‌بینی نشده بر نرخ ارز در ایران
بررسی نرخ موثر بر ارز بعنوان یکی از عوامل مهم رقابت‌پذیری بین‌المللی و تاثیر نوسانات آن بر تجارت خارجی ایران
نقش جهانی‌شدن اقتصاد در اشتغالزایی بخش خدمات و صادرات غیرنفتی ایران
ارتباط نرخ ارز و نرخ بهره در اقتصاد ایران
پیش‌بینی قیمت جهانی نفت خام
ارزیابی میزان اهمیت و جایگاه نظام مالی در اقتصاد ایران
خطای اندازه‌گیری در شاخص قیمت مصرف کننده و اثرات آن بر استاندارد واقعی زندگی خانوار شهری ایران ۹۳۴۳
رابطه ادوار تجاری ایران با شوکهای خارجی
تحلیل مقایسه‌ای کارایی بخش صنایع کارخانه‌ای در استانهای ایران
اثر سرکوب مالی بر رشد اقتصادی ایران
تشکیل سرمایه و موانع اقتصادی آن در اقتصاد ایران
مالیات‌های سبز، با تاکید بر مصرف بنزین
بررسی اثرات سیاست انرژی بر اقتصاد و محیط زیست در چارچوب مدل تعادل عمومی ((CGE
تحلیل الگوی سیاست رقابتی در ایران – با رویکرد بخش صنعت: مطالعه موردی صنعت پتروشیمی
آزمون آماره نسبت راستنمایی برای وجود بردارهای همگرا در شرایط وجود متغیرهای (۱)I و (۲)I در یک سیستم جزیی VAR
استخراج، تدوین و آزمون شاخصهای اقتصادی بنگاه از دیدگاه تئوریهای اقتصاد کلان

بیشتر بخوانید
مشاوره انجام پایان نامه هنر

همین حالا می توانید سفارش پایان نامه را ثبت کنید یا با شماره 09919099973 تماس بفرمائید 

و یا در واتس اپ یا تلگرام پیغام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *